BEST OF FEST ANČA 2023

Výber z Fest Annča 2023, pásmo krátkych animovaných filmov, 60 min
To najlepšie z krátkometrážnej animácie z celého sveta

Réžia: rôzný režiséry z rôzných krajín

Veková kategória: 15+

Jazyk: bez dialógu / slovenské titulky
Témy: široká škála tém

 

Best of Fest Anča 2023 je kolekciou ocenených krátkometrážnych animovaných filmov z aktuálneho ročníka medzinárodného festivalu animácie Fest Anča, ktoré prešli výberom z viac ako 1100 prihlásených titulov. Porota zložená z medzinárodných hostí udelila tento rok ocenenia v štyroch kategóriach. Uvidíš to najlepšie z krátkometrážnej animácie, študentských filmov, videoklipov a filmov pre deti

Jazierko, Lena von Döhren, Eva Rust, 2022, Švajčiarsko, 8 min.

Malý sleď sa oddelí od skupiny a uviazne v jazierku. S pomocou jeho obyvateľov sa postaví hladnej čajke.

Volám sa Edgar a mám kravu, Filip Diviak, 2023, Česko, Slovensko, 8 min.

Edgarov všedný život naruší novonarodené teliatko, ktoré uvidí na výlete v bitúnku. Keď zistí, že sa z teľaťa stane rezeň, vezme ho domov.

Pochyby, rež. Adela Križovenská, 2023, Česko, 6 min.

Pochyby je krátka animovaná esej, ktorá prostredníctvom hlasov štyroch rôznych autorov z rôznych oblastí umenia opisuje všetky fázy tvorivého procesu.

Mariupol. A Hundred Nights, rež. Sofia Melnyk, 2022, Ukrajina, 7 min.

Mariupol. Sto nocí rozpráva príbeh malého dievčatka, ktoré sa 24. februára prebudí kvôli leteckému poplachu a snaží sa v horiacom meste nájsť niekoho živého. Hlavná postava sa opiera o príbeh Alice, štvorročného dievčatka, ktoré v tom čase zostalo v napadnutom Mariupole.

No Lullaby, rež. Ezequiel Torres, 2022, Argentína, 4 min.

Dievča sa snaží doviezť malého brata domov, zatiaľ čo ho chráni pred divokou predstavivosťou.

Cufufu, Bruno Quast, 2021, Estónsko, 6 min.

Podľa teórie Bernieho Krauseho sa zvieracie zvuky vyvinuli tak, aby zaujali svoje vlastné a jedinečné akustické miesto v rámci celej zvukovej škály, aby sa stali kúskom skladačky a dali sa v celej tej spleti rozoznať.

Na veľkej záhrade v maličkom vrecku, rež. Yoko Yuki, 2022, Japonsko, 6 min.

Zmenšuje sa a pritom zväčšuje. Vznáša a potápa sa. Oddeľuje sa, no spája zároveň. Keď sa mi zdá, že ich pozorujem, pozorujú oni mňa. Kúzelná animovaná riekanka, ktorá spája mnohé dni pozorovania, zaznamenávania a experimentovania.

Armat, rež. Elodie Dermange, 2021, Švajčiarsko, 12 min.

Elodie sa snaží zistiť niečo viac o pôvode svojej arménskej rodiny – vyspovedá otca, strýka, otcovu tetu a vypočuje si krutý príbeh, v ktorom sa násilie a neschopnosť vyjadriť lásku dedia z generácie na generáciu.

Rok:
2021-2023
Dĺžka:
60 min
Pre deti:
15+

Napíšte nám