Zelený slon

Výber z Fest Annča 2023, pásmo krátkych animovaných filmov  41:15 min.
Edukatívné filmy o našej planéte

Réžia: rôzný režiséry z rôzných krajín

Veková kategória: 7+

Jazyk: bez dialógu
Témy: príroda, naša planéta, udržateľnosť

 

Zelený Slon je výber piatich krátkych animovaných filmov edukatívného charakteru. Ukazujú deťom vtipným a hravým spôsobom, ako sa dozvedieť viac o rôzných spôsoboch ako ochrániť našu prírodu. Vďaka rôznej škále autorov a štýlov, sa toho dozvieme viac o téme udržateľnosti, ktorá je v súčasnosti taká dôležitá pre budúcnosť našej zelenej planéty.

Pásmo týchto filmov obsahuje pre deti bohaté témy na rozhovor a nápady na možné aktivity ako zachrániť budúcnosť našej vlastnej planéty.

Lasica (orig.title:Podlasica)rež.Timon Leder, Slovinsko, 2016, 11’35”, bez dialógu Hladná lasica zaútočí na kŕdeľ vtákov, ktorý obýva posledný stojaci strom. Kým vtáky v korune stromu sa snažia udržať jeho rovnováhu, lasica sa vytrvalo snaží vyliezť na kmeň. Strom čím ďalej tým viac stráca rovnováhu, lasici škvŕka v bruchu. Ako to celé dopadne?

Och, aké praktické 金方便捏 Hung Huei Jen Red, Taiwan, Estónsko, 2022, 4’35“, bez dialógu. Muž má jedinečný spôsob používania toaletného papiera po vykakaní. Istý pár si vždy objedná donášku jedla, pretože neradi nosia oblečenie. Rodina má spôsob, ako sa vyhnúť umývaniu riadu. Žena má rada, keď je jej stôl žiarivo čistý. Príliš veľa odpadu? Žiadny problém, poďme ich všetky spláchnuť do záchoda!

Orgiastic Hyper-Plastic rež.Paul Bush, Dánsko, Spojené kráľovstvo, 2020, 6:50 min., v angličtine. Animovaná extravagancia plastov zozbieraných z pláží, okrajov ciest, podkroví a starožitníctiev.

Ježkovia v meste (orig.title: Eži un lielpilsēta), rež.Evalds Lacis, Lotyšsko, 2013, 10’, bez dialógu. Jedného jarného rána sa zvieratá prebudia zo zimného spánku a zistia, že z lesa sa stalo mesto. Musia nájsť nové spôsoby prežitia. Ako sa s tým vyrovnajú?

Prasiatko (orig.title: Varken), rež. Jorn Leeuwerink, Holandsko, 2022, 8’15’’, bez dialóguSkupina zvierat pripája elektrinu k rypáku spiaceho prasaťa, ktorý má tvar zásuvky. Zvieratá spočiatku využívajú prasaciu energiu na jednoduchšie veci, ale čoskoro sa stanú závislé od mesta, kde je všetko automatizované.

Rok:
2013-2022
Dĺžka:
41 min
Pre deti:
7+

Napíšte nám