O nás

rozvoj a propagácia
kinematografie.

Cinedu je občianskej združenie, ktorého cieľom je podpora, rozvoj a propagácia kultúry a kinematografie, s prioritným zameraním na deti, mládež a rodiny a so snahou o začlenenie marginalizovaných skupín. Organizuje filmový festival a filmové premietania, vrátane vzdelávacích premietaní pre školy. Realizuje a podporuje kultúrne, spoločenské a výchovno-vzdelávacie podujatia a projekty. Podporuje osvetu a vzdelávacie aktivity pre deti a mládež, environmentálne aktivity a podujatia environmentálneho vzdelávania. Organizuje tiež filmové workshopy a scenáristické dielne.

 

Ambíciou Cinedu je obohatiť kultúrny život a filmovú ponuku pre deti a mládež o kvalitné domáce aj zahraničné, hrané a dokumentárne, celovečerné a krátke filmy. Cinedu podporuje vzdelávanie a filmovú gramotnosť, snaží sa o rozširovanie obzoru mladých divákov, poznávanie nových kultúr, porozumenie európskej kultúre a iným kultúram a o preberanie rôznych dôležitých tém. Pracuje s vekovými kategóriami od najmladších divákov až po tínedžerov a mladých dospelých. Každý film má počas školských predstavení krátky úvod a po predstavení sa s deťmi vedú diskusie.

Víkendový program Cinedu je určený pre celé rodiny a okrem sledovania príťažlivých filmov sa deti môžu prihlásiť aj na workshopy. Ich kapacita je obmedzená, preto odporúčame sledovať našu stránku a FB.

Filmový festival Cinedu je filmovým podujatím s edukačnými prvkami zahrnutým aj do zoznamu Európskej asociácie filmov a festivalov pre deti ECFA https://www.ecfaweb.org/

Vízia

Porozumenie, toleracia, vzdelávanie

Podporte jediný filmový festival pre deti a mládež na Slovensku

CINEDU VÁS POTREBUJE!

Podporiť 2% z daní

Podporte nás

Dobrovoľníctvo

Dobrovoľníci každého veku, ktorí by chceli prispieť k úspešnému priebehu festivalu pred alebo počas festivalu sú, ako každý rok, vítaní. Napíšte nám email na director@cinedu.sk. Radi vás uvítame, pridajte sa k nám.

Kontaktujte nás

tv shows

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean maximus, felis eget ultricies auctor, mauris ante varius dolor, ut .

festivals

Ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean maximus, felis eget ultricies auctor, mauris ante varius dolor, ut accumsan.

movies

Dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean maximus, felis eget ultricies auctor, mauris ante varius dolor, ut accumsan.

No posts were found for provided query parameters.

Contact

drop us a note
we will get back
to you soon

Contact Us

Awards
m
m
m
m
m
m