VESMÍR MEDZI NAMI

(orig. Vesolje med nami)

Slovinsko, 2021,

Hraný film o dospievaní

Dĺžka: 100 min

Réžia: Rahela Jagrič Pirc

Jazyková verzia: slovinsko-anglické znenie so slovenskými titulkami

Hrajú: Kolja Chilima Budišin, Ivo Barišič, Manca Dorrer, Irena Mihelič, Alenka Kraigher, Aljaž Jovanovič, Aliash Tepina, Matic Jamar, Neja Čušin, Jakob Cilenšek, a iní

Veková kategória: 13+

Témy: leto, prázdniny, dospievanie, prvá láska, rodičia, šikana, vesmír, astronómia

 

Kanadský tínedžer Tobi prichádza stráviť letné prázdniny do malého mesta v Slovinsku, kde ho čaká mnoho tajomstiev a prekvapení.

Film „Vesmír medzi nami“ je príbeh o dospievaní, ktorý sa odohráva v malebnom slovinskom meste Kostanjevica. Hlavnou postavou je 14-ročný Kanaďan Tobi, ktorý prichádza na prázdniny do Slovinska spolu s mamou Kristínou. V maminom rodnom meste jej totiž chystajú vlastnú a dôležitú výstavu. Tobimu sa však nie veľmi páči, že má prázdniny stráviť bez otca a ďaleko od kamarátov. Situácia sa ešte viac zhorší, keď ho miestni chlapci začnú šikanovať len preto, že má inú farbu pleti. Jedinou pozitívnou vecou zostáva jeho nová kamarátka Tjaša, veselé a múdre dievča, vďaka ktorému stretne nezvyčajného a zaujímavého človeka – slepého astronóma Hermana. Tobi sa od neho veľa naučí a Hermanova hvezdáreň sa mu stane útočiskom, kde sa skrýva, keď zistí o problémoch svojich rodičov. Nakoniec sa však všetko na dobré obráti, mamina výstava má úspech a Tobi aj mama sa dočkajú milého prekvapenia. Vesmír je plný tajomstiev a neočakávaných zvratov.

Rok:
2021
Réžia:
Rahela Jagrič Pirc
Dĺžka:
100 min
Vek:
13+
Krajina:
Slovinsko
Jazyk:
slovinsko-anglické znenie so slovenskými titulkami
Hrajú:
Kolja Chilima Budišin, Ivo Barišič, Manca Dorrer, Irena Mihelič
Témy:
prázdniny, dospievanie, prvá láska, rodičia, šikana, vesmír, astronómia

Napíšte nám