Kúzelné priateľstvá

Výber z Fest Annča 2023, pásmo krátkych animovaných filmov, cca 30 min

Kúzelné detské filmy o priateľstve

 

Réžia: režiséri z rôznych krajín

Jazyk: bez dialógov

 

Veková kategória: 3+

Témy: fantázia, kamarátstvo, rodina, zvieratká

Výber šiestich krátkych animovaných príbehov o vrúcnych a nezvyčajných priateľstvách, ktoré môžu niekedy čeliť skúške. Výber obsahuje pútavé diela, ktoré zahŕňajú pestrú a širokú škálu štýlov a sú vhodné pre deti od 3 rokov.

Strašidelná deka
(orig.title: Koyaa: Presneta odeja)
Slovinsko, 2019,2.45 min Je Halloween a Koyaa spí, zababušená v teplej deke. Uprostred noci sa nepokojná prikrývka začne triasť a chvieť a Koyaa je zrazu vo vzduchu. Z tohto neporiadku ho môže dostať len skutočne šikovný nápad.

Franzina polievkáreň
(orig.title: La Soupe De Franzy)
Ana Chubinidze, Francúzsko, 2021, 8:33 min.  Osamelá mimozemská šéfkuchárka Franzy zistí, že jej špeciálna ružová polievka je nielen chutná, ale aj čarovná, keď sa o ňu podelí s hladujúcimi tvormi z cudzej planéty.

Animanimals: T-Rex
Julia Ocker, Nemecko, 2022, 3:37 min.T-Rexovi sa veľmi nedarí hrať basketbal a niektoré drzé opice sa mu smejú – až kým neurobí niečo nečakané.

Byť sestrami (orig.title: Entre deux sœurs) Anne-SophieGousset, Clément Céard, Francúzsko, 2022, 7:15 min. Dve sestry sa veľmi ľúbia, vždy sa spolu hrajú a smejú. Staršia pomáha mladšej, aby mohli spoločne spoznávať svet. Jedného dňa sa ich úlohy obrátia.

Odpusť
Alžbeta Mačáková Mišejková, Česká republika, 2022, 8:15 min. Dve dievčatká sa hrajú s loptou. Po drobnej hádke sa však na seba nahnevajú a urazia sa. Dokážu si navzájom odpustiť?

Atrament 
(orig.title: Inkt)Erik Verkerk, Joost van den Bosch, Holandsko, 2020, 2:15 min. Prehnane čistotná chobotnica žije v akváriu. Niekedy však ani všetky chápadlá nestačia na to, aby ste dosiahli to, o čo sa snažíte.

Rok:
2019-2022
Dĺžka:
30 min
Pre deti:
3+

Napíšte nám